Solunum

Beyzanurr

Forum Sakini
Merhaba kusumun hastaligi gunden gune artiyor. Suan lavotil kullaniyor. 3. Günündeyiz ilacin. Her sabah kalktigimda daha cok artmis şekilde ses duyuyorum ve öteki odadaki kuslara sesini duyuramayacak kadar kisildi sesi. Bugun azalmasini beklemez miydiniz? Suanda ne yapacagimi sasirdim. Diski çok düzgün. Bu arada doksisiklin etken maddeli ilac bulamadirm bir yerden. Lavotil kullanıyorum sadece antibiyotik olarak. Dün veterinerden levadox istedim. Bu kadar antibiyotik vermeyin agir gelir bu dedikleriniz dedi. Cumartesi yanima gelin enfloksasin gibi bir ilac verecegim bir damla her gun dedi astim icin o vs dedi. Sonra baktim internetten sanirim enrofloxasin diyor. Yani herhalde baytril. O da antibiyotik. Bunla gecmediyse onla gecer mi ki? Gitmeli miyim? Kusum kafesine yaklasinca bile kafesine koyacagim diye heyecanlanip sesi artiyor. Ya da lambayi yakinca sesi artiyor hafif heyecanlaninca. Disari cikarma durumunu düşünemiyorum. Ustunu ortmemden dahi korkar. Bilmiyorum acaba diski dahlili icin gondersem normal diskisinda bir sey cikar mi ki? Suanda onun icin gec mi. Gec mi gelir tahlil?

Son düzenleme:
Solunum sesi de lavotili biraktiktan sonra artik artmamaya basladi. Ama azaldi da diyemem aslinda cok. Bir miktar sadece. Cunku uyurken zaten videodaki gibi sadece tık tık sesi cikiyor ama genelde daha agir hali var. Ozellikle her ani seste artiyor. Diski tahlili yaptiracagim yarin Ankara'ya yollayacagim. Amfoterisin B de ankaradan bir arkadas yollayacak yarin insallah. Yalniz amfoterisin b yi arkadastan otobusle yollamasini rica ettim. Daha hizli olsun diye. Sizce tahlil sonucu cikmadan kullanayim mi

Aslında kusması düşündüğüm kadar ağır değilmiş. Kuş eski haline nazaran keyifli görünüyor. İlaca devam edilmeli bence. Elinize ulaştığında ürün bence bekletin. Mutlaka sonuçlara göre hareket ediniz

Bugün dünegöre daha az kusma hareketi yapti. Cogalirsa alirim olmazsa. Tesekkur ederim

antepsin (sukralfat) boğaz, yemek borusu, mide vb yüzeylere yapışıp kaplar, asit ve diğer etkenlere karşı korur. ilaç ya da başka bir nedenle bu dokular zarar gördüyse iyileşmesini kolaylaştırır. bu molekülü veteriner hekimler de kullanıyor. denemekten zarar gelmez fiyatı 30tl civarıdır eczanede satılır

antepsin (sukralfat) boğaz, yemek borusu, mide vb yüzeylere yapışıp kaplar, asit ve diğer etkenlere karşı korur. ilaç ya da başka bir nedenle bu dokular zarar gördüyse iyileşmesini kolaylaştırır. bu molekülü veteriner hekimler de kullanıyor. denemekten zarar gelmez fiyatı 30tl civarıdır eczanede satılır
Tamamdiryarin alayim. Kullanimi nasil acaba. Icerisinde ilac varken karistirmak olur mu

Merhaba, amfoterisin b elime gecti. Kuşumun solunum sorunu suan ayni sekilde devam etse de iştahı azaldi. Bu yuzden amfoterisinb yi uygulamami mi diski tahlil sonucunun cikmasini mi beklememi önerirsiniz? 10 gun sonra mantar sonucu cikar dediler. Titreyerek kusma devam ediyor. Iki gundur triflucani birakmistim. Bugün de antepsin kullanmisti.

Son düzenleme:
Merhaba, 10 gün uzun bir süre. Kaldı ki amfoterisin gibi ilaçlar uzun süreli kullanılıyor. Kullanılabilir sonuçlar çıkana kadar

Sonuclarin bir kismi cikmis. Analize devam ediliyor suan. Klebsiella ve candida cikmis. Oncelik mantari tedavi edelim degil mi artiyor cunku diger turlu. O kadar mantar ilaci da verdim halbuki ama

Ekli dosyalar

• 20220107_185415.jpg
    20220107_185415.jpg
    352.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 20220107_185353.jpg
    20220107_185353.jpg
    25.7 KB · Görüntüleme: 11