Muhabbet kusum ishal mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Funda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Funda

Forum Sakini
Selamlar, kusum yaklasik 5 yasinda. İlkbahar doneminde ciddi hastaliklar gecirdi ve burdaki arkadaslar sayesinde duzeldi. Bu sabah resimdeki gibi diskilamaya basladi. 1 hafta once tuy dokumune girdi zaten durgundu. Bende bt amin forte verdim 1 gun once, ertesi gun cok kotulesti, devamli kabarik, arasira kafes altinda duruyor. Diskilar bazen su gibi. Bende kendim elektrolit yaptim bugun. Biraz iyi geldi gibi. Sanirim bt amin bozulmus bence. Kotu koktugunu farkettim. Yani bu sebepten dolayi diskisi boyle olur mu? Ne yapmaliyim?

Ekli dosyalar

• IMG20211003201844.jpg
    IMG20211003201844.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG20211003201523.jpg
    IMG20211003201523.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG20211003201511.jpg
    IMG20211003201511.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 53
Gervit w vitamin , bt amin forte( 4-5 ay once bolunmus aldim skt daha var ama kotu kokuyor ve kus bundan sonra rahatsizlandi gibi geldi bana), entrobac probiyotik aldim kargoda. Bugun gervit koydum suyuna.

öncelikle 1 gün vitamin + 1 gün probiyotik şeklinde 3 tur kullanırsanız iyi olur bence. antibiyotik sonrası vitamin ve probiyotik destegi önemli

bu süreçte mümkünse vitaminli suyu günde 2 kere tazeleyin

Oyla 0
Tamamdir bu sekilde ilerleriz, cok tesekkur ederim ilginiz icin
@neanderthalensis merhaba, dediginiz sekilde 1 tur vitamin ve probiyotik verdim kusum iyiydi ama ne olduysa iki gundur kotu. Devamli uyuyor kabarik. Diskilar tekrar sivilasmaya basladi. Yemide bana gore az yiyor. Biraz once videodaki gibi kusma hareketi yapti ama kusmadi. Diski rengi parlak yesil iz birakiyor gibi. Ayrica simdide uzun tuyleri dokuluyor iki gundur.
Durumu kotu geliyor bana. Ne yapmaliyim?

Ekli dosyalar

• IMG20211021153519.jpg
    IMG20211021153519.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG20211021153502.jpg
    IMG20211021153502.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
Oyla 0
çok üzüldüm kuş bi iyi bi kötü ve bu durum yanıltıcı oluyor maalesef, tüy hala devam ediyor. ben olsam nystatin ya da flukonazol içerikli mantar ilacı başlarım ancak buna tecrübeli arkadaşların da bakmasında yarar var @Doğanay Y. @Malkoçoğlu

Oyla 0

Ekli dosyalar

• IMG20211021194343.jpg
    IMG20211021194343.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG20211021194257.jpg
    IMG20211021194257.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 24
Oyla 0
Gervit w vitamin , bt amin forte( 4-5 ay once bolunmus aldim skt daha var ama kotu kokuyor ve kus bundan sonra rahatsizlandi gibi geldi bana), entrobac probiyotik aldim kargoda. Bugun gervit koydum suyuna.

Böyle bir ihtimal varsa ikinciye kullanmasaydınız keşke. Belkide ürünler bozuk..

Akilli yemligindeki yemin bozuldugunu icinde topaklar oldugunu farkettim ve inceledim icinden kurt cikti???
Oysaki 2 hafta once doldurmustum. Paketteki yeme bakiyorum birsey yok.

Funda hanım bi tane kuş için koca akıllı yemlik doldurulurmu? Küçük yemlik kullanın ve hergün taze taze 1-2 yemek kaşığı yem koyun.. Bittikçe doldurun..

Şuan geriye dönük bakıyorum mesajlarınıza baytril kullanılmış. Kuş iyileşmiş ardından tekrar kötüleşmiş..

Ayrica elimdeki ilaclar fungizone, fungostatin, baytril, baycox bunlardan herhangi biri fayda eder mi acaba?

Funda hanım kuşun durumu ciddi görünüyor. Eğer nokta atışı bir ilaç kullanmazsak kuşu kaybedebiliriz. Tek kurşunumuz var yani. Allah'tan elinizde belli başlı ilaçlar var..

@neanderthalensis in dediği gibi mantar sorunuda olabilir. Ama birde koksidiyoz ağır basıyor bende arada kaldım açıkçası. Bu durumda ya fungizone kullanıcaz ya baycox..

@Doğanay Y. da fikrini yazsın son karar sizin..

Oyla 0
Maalesef konuyla ilgili tavsiye verecek düzeyde bilgiye sahip değilim :( Ama hayatımda ilk defa bu kadar şiddetli tüye giren bir kuş görüyorum kıyamam her yeri kapsül :( İnşallah iyileşir bir an önce

Oyla 0
Böyle bir ihtimal varsa ikinciye kullanmasaydınız keşke. Belkide ürünler bozuk..

Funda hanım bi tane kuş için koca akıllı yemlik doldurulurmu? Küçük yemlik kullanın ve hergün taze taze 1-2 yemek kaşığı yem koyun.. Bittikçe doldurun..

Şuan geriye dönük bakıyorum mesajlarınıza baytril kullanılmış. Kuş iyileşmiş ardından tekrar kötüleşmiş..

Funda hanım kuşun durumu ciddi görünüyor. Eğer nokta atışı bir ilaç kullanmazsak kuşu kaybedebiliriz. Tek kurşunumuz var yani. Allah'tan elinizde belli başlı ilaçlar var..

@neanderthalensis in dediği gibi mantar sorunuda olabilir. Ama birde koksidiyoz ağır basıyor bende arada kaldım açıkçası. Bu durumda ya fungizone kullanıcaz ya baycox..

@Doğanay Y. da fikrini yazsın son karar sizin..
@Malkoçoğlu ayrica elimdeki ilaclari mart-mayis aylari icinde sizlerin tavsiyesi uzerine kullanmistim. En son diski tahlili yaptirmistim.koksidiyoz cikmisti. Sonra yaz boyu hic ilac kullanmadik. İyiydi , iki hafta once bu hastaliklar basladi yine. Koksidiyoz tekrarlamis olabilir mi acaba?
Gunduz kusma hareketi yapti ama hic kusmadi.

Oyla 0
Bana kalırsa bu dışkının bozukluğu yoğun tüyünden kaynaklı. Kuş bu konuda çok kırılgan görünüyor. Yani bir ilaç kullanılacaksa analiz ettirmeden verilmemeli. Kaldırabilecek durumda görünmüyor. Her gün b kompleks vitamin ve aminoasit veriniz. 5-6 günün sonunda toparlaması gerekir. Ilık suyla ortam ısısı yüksekse eğer bir kaç fıs fıs su yapıp tüy sürecine katkı sağlayın. İlk gün B vit yanında kalsiyum ve D3 karması yaparak sununuz.

Oyla 0
Bana kalırsa bu dışkının bozukluğu yoğun tüyünden kaynaklı. Kuş bu konuda çok kırılgan görünüyor. Yani bir ilaç kullanılacaksa analiz ettirmeden verilmemeli. Kaldırabilecek durumda görünmüyor. Her gün b kompleks vitamin ve aminoasit veriniz. 5-6 günün sonunda toparlaması gerekir. Ilık suyla ortam ısısı yüksekse eğer bir kaç fıs fıs su yapıp tüy sürecine katkı sağlayın. İlk gün B vit yanında kalsiyum ve D3 karması yaparak sununuz.
Selamlar,
Cok ilginc, sanki dun hasta olan benim kusum degilmis gibi bugun konusuyor otuyor, diskilarida toparlamis. İyice kafam karisti. Geceki ve sabahki diskilari ekledim. Yorumlarsaniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG20211022094342.jpg
    IMG20211022094342.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG20211022094346.jpg
    IMG20211022094346.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20211022_114259.jpg
    IMG_20211022_114259.jpg
    663.3 KB · Görüntüleme: 13
Oyla 0
kuş tüyden bir türlü çıkmıyor, bunu tetikleyecek bir sebep olabilir mi?

ör: aşırı vitamin mineral protein desteği veriliyor olabilir (b grubu hariç). ya da sürekli ısı değişimine maruz kalıyor olabilir bi ihtimal

vitaminin bozuk olduğunu düşünüyorsanız ve içinize sinmiyorsa bence vitamini değiştirin, en azından kafanız rahat olur

Oyla 0
Selamlar,
Cok ilginc, sanki dun hasta olan benim kusum degilmis gibi bugun konusuyor otuyor, diskilarida toparlamis. İyice kafam karisti. Geceki ve sabahki diskilari ekledim. Yorumlarsaniz sevinirim.

Kuşun derdi belli oldu. O elinizdeki ürünleri kullanmayın muhtemelen bozuk ve bundan dolayı zehirleniyor kuş! Yoksa geceden sabaha düzelmezdi.. İki kere yaptığınız hatayı üçüncüye yapmayın!

Tüyden çıkana kadar başka bir B komleks vitamini alıp kullanın..

Oyla 0
En basiti beforvel gibi çok zengin olmayan ancak etkisini gördüğümüz bir ürün alınabilir imkan yoksa. Şuan ithalatları yapılmadığı için SKT'si yakın ürünler var piyasada. Nekton ya da Versele laga tüy vitaminleri değerlendirilebilir.

Oyla 0
kuş tüyden bir türlü çıkmıyor, bunu tetikleyecek bir sebep olabilir mi?

ör: aşırı vitamin mineral protein desteği veriliyor olabilir (b grubu hariç). ya da sürekli ısı değişimine maruz kalıyor olabilir bi ihtimal

vitaminin bozuk olduğunu düşünüyorsanız ve içinize sinmiyorsa bence vitamini değiştirin, en azından kafanız rahat olur
Evet cok sık tuye giriyor bende anlamiyorum. Asiri vitamin vs de vermedim, kafesin kaldigi yerde ayni. Anlamadim gitti. Simdi kullandigim gervit w ve bt amin forte yi atacagim. Yeni vitamin alacagim. Entrobaci yeni aldim. En azindan suan hastalik yok diye dusunebiliriz degil mi? ?

Ekli dosyalar

• IMG20211022224355.jpg
    IMG20211022224355.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG20211022224318.jpg
    IMG20211022224318.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 4
Oyla 0