Yavru gelişimi ve bakımı

Btublt

iyikus.com Üyesi
İyi günler sağdaki yavru 8 günlük diğeri 6 günlük sol altlarında bi yavru daha var çok görülmüyor. O da 3 günlük. Sizce durumları nasıl anne baba maşallah sürekli ilgililer besliyolar. Neler vermeliyim takviye olarak? Elektrolit probiyotik vs kullanılmalı mı? Sağ yavrudaki siyahlıklar kara benek vs değil dimi

08102CA0-D92D-4AAF-9038-3AAFC51A927A.jpeg

Btublt

iyikus.com Üyesi
Tabi biraz marazlaninca baş kaldırma başlıyor
Bizim erkek hiç beslemedi gibi birşey birde çok kıskanç
Anneden kıskanıyordu ama bir gün bir baktım en büyük yavru akıllı yemlikte kuluclanmis 😄
Ben en büyük olanı 29 günlük iken yuvaliktan belli saatlerde aldım
Önce ona yem kırmayı öğrettim gibi yani kırmasada yemi kemiriyordu tmm dedim gelişme var
2 gün sonra ikinci yavruyu
Aldım yuvaliktan belli saatlerde ikisini birden leğene koydum 😂 resim eklerim isterseniz
Baktım yavaş yavaş kırıyorlar
Kafes tabanına dal darı aspur ve yem koydum
(Çikolata kapağında ) baba daldari ya saldırınca yavrular yem yemek için uğrasa girdiler ve öğrenmeleri uzun sürmedi
En küçük yavru yu 25 günlükken aldım belli saatlerde ve 27 günlükken tam anlamıyla oda yeme düştü
Leğen fikri çok iyiymiş 😂 bunu deniycem bugün yem kırmayı öğrenmeden başka kafese almamak lazım dimi

Btublt

iyikus.com Üyesi
Mavinin üç güzel tonunu yakalamışsınız. Böyle renk zengini yuvalara bayılıyorum. Üstelik hepsi de opal <3 Yuvaya girip çıkma sıklığı artıyor zamanla. Bazen dişiyi rahatsız edebilir bu davranış
Erkek kuş çok bağırmaya başladı dışarı çıkmak istiyor şu an dışarı çıkarsam biraz bi sıkıntı olur mu ?

Btublt

iyikus.com Üyesi
@Doğanay Y. @Ümit T. şöyle bi sıkıntı var büyük yavru kafese çıktı tünektw dururken anne kuş aşağı atıyor yere küçük tabakta aspur yulaf dal darı ve yem koydum. En hızlı şekilde yem kırmasını ve kafesten ayırmayı nasıl sağlarım anne zarar vericek diye korkuyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sanırım öğrenmiş ancak emin olmak lazım. Eğer elinizde duruyorsa aspur yiyip yemediğini gözlemleyin. Ben avcuma alıyorum ve orada iyi gözlem yapıyorum

Btublt

iyikus.com Üyesi
İlk iki yavru yem kırmaya başladı yavaştan büyük olan baya baya yiyo en küçükleri daha yuvada ama sorun şu ki anne yine yumurtladı. 2 yavruyu 35 günü tamamlayınca başka kafese ayırıcam ama küçüğün daha zamanı var. Yumurtayı alayım mı içinde canlı oluşmadan ne yapmam lazım

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
İlk iki yavru yem kırmaya başladı yavaştan büyük olan baya baya yiyo en küçükleri daha yuvada ama sorun şu ki anne yine yumurtladı. 2 yavruyu 35 günü tamamlayınca başka kafese ayırıcam ama küçüğün daha zamanı var. Yumurtayı alayım mı içinde canlı oluşmadan ne yapmam lazım
Yem kıran yavruyu almanızı öneririm
Diğer yavrular peşi sıra gelecektir kafes tabanına Yulaf,aspur ve yem karışımi koyun baba yulafa ilgili duyacağı için kafes tabanında yem yiyerek yavruların daha çabuk yeme düşmesine yardımcı olacaktır
@
Yeniden bir kuluçka süresi içinde şuan
Sizin tercihiniz ve kuşun durumu bu süreçte çok önemli kuşunuzun sağlığı yerinde ise ve siz ikinci kuluckalari olsun istiyorsanız izin verin istemiyorsanız yaptığı yumurtayı yuvaliktan alın
Yavrular yeme düştükten sonra yuvaligi kaldırın ve süreci tamamlayın

Btublt

iyikus.com Üyesi
Yem kıran yavruyu almanızı öneririm
Diğer yavrular peşi sıra gelecektir kafes tabanına Yulaf,aspur ve yem karışımi koyun baba yulafa ilgili duyacağı için kafes tabanında yem yiyerek yavruların daha çabuk yeme düşmesine yardımcı olacaktır
@
Yeniden bir kuluçka süresi içinde şuan
Sizin tercihiniz ve kuşun durumu bu süreçte çok önemli kuşunuzun sağlığı yerinde ise ve siz ikinci kuluckalari olsun istiyorsanız izin verin istemiyorsanız yaptığı yumurtayı yuvaliktan alın
Yavrular yeme düştükten sonra yuvaligi kaldırın ve süreci tamamlayın
Tamamdır teşekkür ederim. Üretme gibi bi amacım yok yorulup sağlıklarının bozulmasını istemiyorum. Her yumurtadan sonra alıp son yumurtadan sonra yuvalığı çıkarayım o zaman