Genel Sohbet Konusu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu yuvalık modelinde çok olumsuz tecrübeler yaşadım. Bu nedenle her gördüğümde irkiliyorum :D
Umarım sorunsuz süreci tamamlar canlar maşallah. Anne babası nasıl mutasyon?

erkek ingiliz çek kırığı, dişi yerli çek kırığı. mutasyon/çaprazlamalardan fazla anlamıyorum açıkçası, o ciddi bi disiplin gerektiriyor. sağlıklı olsun yeter benim için. zaten yavruları ücretsiz dağıtıyorum

o zaman kuş hastalanmadan sürekli olarak taze meyve, sebze ve taze bitkiler kuşa sunulmalı. meyve ve sebze mevsimine göre bulunabilir ancak bitkileri taze biçimde bulmak zor olur. satın almak bir hayli maliyetli olacak. "sitemizden yardım isteyebilirsiniz." demiş ama instagram hesaplarında "Lütfen mesaj ile teşhis ve tedavi talep etmeyiniz." yazıyor, bu kısım baya bir yoruma açık.

son cümleyi okumamışsınız :)

o zaman kuş hastalanmadan sürekli olarak taze meyve, sebze ve taze bitkiler kuşa sunulmalı. meyve ve sebze mevsimine göre bulunabilir ancak bitkileri taze biçimde bulmak zor olur (hindiba bitkisinin kökü: inülin). satın almak bir hayli maliyetli olacak. "sitemizden yardım isteyebilirsiniz." demiş ama instagram hesaplarında "Lütfen mesaj ile teşhis ve tedavi talep etmeyiniz." yazıyor, bu kısım baya bir yoruma açık.
konumu direkt aldığı için düzeltmeden paylaşmış. En azından link ekleniyor artık. Bir kez ikaz etmek durumunda kalmıştım. Paylaşılması yönünde sakınca yok bence :)

evet gençler biz büyüdük, evde yer yok uçucaz. izmir'de almak isteyen olursa özelden mesaj atabilir

verilecek kuşlar: soldaki 4 kuş ve en sağda ortadaki kuş. (her isteyene 1 kuş)

ücret : ücretsizdir. hayvan haklarına saygılı olun, cereyanda bırakmayın, çer çöp yedirmeyin yeterli

koşul : min 3 aydır forumda olan aktif üye (yani al-satçılar uzak dursun)

Moderatörün son düzenlenenleri:
evet gençler biz büyüdük, evde yer yok uçucaz. izmir'de almak isteyen olursa özelden mesaj atabilir

ücret : ücretsizdir. hayvan haklarına saygılı olun, cereyanda bırakmayın, çer çöp yedirmeyin yeterli

koşul : min 3 aydır forumda olan aktif üye (yani al-satçılar uzat dursun)

Ekli dosyayı görüntüle 19623
Hepsi birbirinden güzel maşallah, umarım bu iyi niyetinize karşılık onlara çok güzel bakacak ailelere giderler :)

koşul : min 3 aydır forumda olan aktif üye (yani al-satçılar uzat dursun)

Ekli dosyayı görüntüle 19623

Bence yeni konu aç burada kaybolup gider.. Ayrıca bunlar çoook gözeller yav :) Maşaallah hepsine maşaallah...

Dogru fikir. Turkiyede tıp ve dis hekimliginden baska bolum bitirilmez. Haa bitirirsin varsa esin dostun bir is sahibi olursun. Yoksa ya baba parasi yersin ya da oyle burada kuş papagan ordek vs vs konusur dururuz:))
Ben bu mesajları şimdi gördüm. Bilseydim önceden yazardım ? diş hekimligi de bitirilmez Türkiye'de. Bitirdim iki yıldır çalışmıyorum. Özelde komik maaşlar teklif ediliyor. Atama kurayla ve çok nadir çıkıyor. Atanamadım hala. Ben de oturdum uzmanlık sınavına çalışıyorum. En iyi yol bu görünüyor bana şimdilik. Ama gördüm ki eve abim kuş almış ve bakmiyor. Hatta kimse bakmıyor düzgün. Ben baktım farkedince. Bakmaya başlayınca da bir bağlandım. Kuşlarım yüzünden ders çalışamıyorum desem yeridir. Sürekli ellerimle yem veriyorum su veriyorum. O da alıştı gidip kendi yemiyor artık ? şimdi yavrusu çıktı. Sürekli kontrol ediyorum aç mi çıkmak istiyor mu vs diye. Yavrularını beslemesini izliyorum, müthiş bir şeymiş. Yani fazlaca bağlandım çocuğum gibi oldu. Ders çalışamıyorum çok, az kaldı sınavıma da. Kazanirim inşallah. Çalışmaya başladığımda tüm gün nasıl evde yalnız bırakacağım bilmiyorum ? Bu arada Türkiye'de tıp da şimdiye kadar okunuyordu ama yaklasik 5 6 seneye onun da durumu bizimki gibi olacak muhtemelen. Sürekli fakülte açılıyor ve kontenjan artıyor çünkü. ?

Ben bu mesajları şimdi gördüm. Bilseydim önceden yazardım ? diş hekimligi de bitirilmez Türkiye'de. Bitirdim iki yıldır çalışmıyorum. Özelde komik maaşlar teklif ediliyor. Atama kurayla ve çok nadir çıkıyor. Atanamadım hala. Ben de oturdum uzmanlık sınavına çalışıyorum. En iyi yol bu görünüyor bana şimdilik. Ama gördüm ki eve abim kuş almış ve bakmiyor. Hatta kimse bakmıyor düzgün. Ben baktım farkedince. Bakmaya başlayınca da bir bağlandım. Kuşlarım yüzünden ders çalışamıyorum desem yeridir. Sürekli ellerimle yem veriyorum su veriyorum. O da alıştı gidip kendi yemiyor artık ? şimdi yavrusu çıktı. Sürekli kontrol ediyorum aç mi çıkmak istiyor mu vs diye. Yavrularını beslemesini izliyorum, müthiş bir şeymiş. Yani fazlaca bağlandım çocuğum gibi oldu. Ders çalışamıyorum çok, az kaldı sınavıma da. Kazanirim inşallah. Çalışmaya başladığımda tüm gün nasıl evde yalnız bırakacağım bilmiyorum ? Bu arada Türkiye'de tıp da şimdiye kadar okunuyordu ama yaklasik 5 6 seneye onun da durumu bizimki gibi olacak muhtemelen. Sürekli fakülte açılıyor ve kontenjan artıyor çünkü. ?
Başarılar dilerim. Ben de alim bekliyorum ?